Menu Zavřeno

Čtení ušima aneb mluvící knihy

Internet a knižní blogy jsou plné článků porovnávajících čtení papírových knih se čtením ebooků a posloucháním audioknih. My jsme se rozhodli toto téma vzít z trochu jiného konce, takže cílem článku nebude provolat slávu jednomu modelu čtení, který nám připadá nejlepší.

Jasně, kniha z papíru je jediná skutečná kniha, ebooky ve čtečce vám ušetří v kabelce místo pro čivavu a audioknihu můžete poslouchat i při proslovu šéfa. Proč ale všechny články končí výběrem jednoho způsobu, který upřednostní před oba zbývající?

Ideální postup je přece naprosto očividný: můžete používat všechny modely najednou! Nebo aspoň ty, které vám vyhovují. Když máte rádi vůni starých knih, čivavu pořád při sobě a zabitý čas využitý něčím smysluplným, nemusíte si vybírat jen jedno. Na nočním stolku si nechte klasický papírový výtisk, do čtečky si nahrajte pár knih do autobusu a uvolněné místo použijte kromě mazlíka i pro sluchátka na audioknihy.

Čtení tří knih najednou se může jevit jako šílenost, nicméně ze zkušenosti vím, že se potom myšlenky a nápady míchají způsobem, jakým jste s jednou knihou ještě nezažili. A pokud si přece jen myslíte, že byste se ze tří knih najednou opravdu zbláznili, vyberte si modely jen dva, případně je postupně střídejte.

Sám nedám na papírovou knihu dopustit. Zároveň mám ale telefon plný audioknih, které si pustím vždy v autě, za chůze, nebo při čekání na poště. S audioknihou v kapse už žádný čas nebude promarněný.

Nejlepší na tom je, že když běžné čtení doplníte audioknihami, získáte neuvěřitelný náskok v přečtených knihách za rok. Stačí využít plonkový čas na jednu nebo dvě knihy měsíčně a za rok budete mít přečteno o 12-24 knih víc. A to jste si ani nemuseli vyhradit čas navíc. Vaše okolí se nebude stačit divit, kde stíháte brát takový intelektuální náskok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *